Nepřehlédněte

Bolestivé případy

Bolestivé a neobjednané pacienty ošetřujeme denně mezi 8 – 9 hod. (nejlépe po telefonické domluvě).

phone5

mapka

B smile s.r.o.,
IČ: 020 11 395,
provozovna
Osová Bítýška 303, 594 53

tel.: 566 536 712
mobil: 733 610 662
E-mail: info@zubniob.cz
Web: www.bsmile.cz
www.zubniob.cz

Najdete nás na facebooku
Odkaz na facebook 

Ordinační doba

Pondělí 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Úterý 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Středa 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Čtvrtek 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Pátek 7.30 - 13.30  
Ordinační hodiny lékařů

Provozní doba ordinace začíná
v 7 hod., jinak se shoduje s ordinační.

Dentální hygiena
  • Odstranění zubního kamene
  • Odstranění pigmentací
  • Instruktáž domácí ústní péče
  • Lokální fluoridace zubů
  • Aplikace dentálních šperků
  • Bělení zubů

Správná dentální hygiena je základním předpokladem pro zdravé zuby po celý život. Profesionálně prováděná dentální hygiena má za cíl zabránit nemocem dásní a eliminovat riziko zubního kazu, ale nejen to – dentální hygiena Vás zbaví zubního plaku i pigmentace.

Naše odborně vyškolená sestra  Vám poradí, jak o své zuby pečovat doma. Svěřte se do péče naší zubní ordinace a my Vás to rádi naučíme.

Prevence se vyplatí

Mít zdravý a hezky vypadající chrup je touhou mnoha lidí. Dentální hygiena v kombinaci s preventivními prohlídkami je nejzákladnější formou preventivní péče o Váš chrup. Pravidelnými návštěvami zubního lékaře lze předejít celé řadě komplikací a kvalitně prováděná dentální hygiena dále eliminuje riziko vzniku problému v dutině ústní. Správné čistící techniky a zásady prevence Vám poradí naše odborně vyškolená sestra.

Odborně vyškolená sestra

Dentální hygiena, to je především odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací, leštění výplní nebo fluoridace zubů. V průběhu ošetření Vám ukážeme, čeho se při čištění zubů vyvarovat nebo co naopak zlepšit. Vysvětlíme Vám příčinu problému, pomůžeme s nácvikem správné metody čistění zubů a s výběrem vhodných dentálních pomůcek, jakými jsou například mezizubní kartáčky nebo zubní nitě.

Dentální hygiena je ošetření bezbolestné, pouze u některých pacientů se může vyskytnout nepříjemný pocit při odstraňování zubního kamene v blízkosti dásně, která je již postižena zánětem.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen není jen estetický problém. Začátkem je nepříjemný dech, povlak na zubech, zarudlé dásně. Pokud se zubní kámen již vytvořil, je třeba jej odstranit. To je možné provést ručně nebo za pomoci ultrazvuku. Dentální hygiena odstraní zubní kámen důkladně a velmi šetrně pro dásně i zubní sklovinu. V naší zubní ordinaci dále provádíme zaleštění zubů (polishing), které chrání sklovinu a předchází tak další zrychlené tvorbě zubního kamene.

Nepříjemný dech

Zapáchající dech (halitosis) bývá často i příznakem nemoci. Může se jednat například o určitá onemocnění žaludku, plic, jater nebo dýchacích cest. V mnohých případech však bývá způsoben i zubním kazem nebo parodontitidou.

Parodontitida je onemocnění postihující dáseň a kost, ve které zub drží. Příčinou vzniku je především špatná technika čištění zubů. Dochází k odklonu postižené dásně od zubu, kde se následně nahromadí bakterie a plak, který způsobí nepříjemný zápach.

Při uvedeném problému je nutno podrobit se komplexnímu dentálnímu vyšetření a v případě diagnostikování postižení dásně zahájit doporučenou léčbu.

 

Děkujeme,

že nám včas zavoláte nebo alespoň zašlete e-mailovou zprávu, pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín.

Neprodlužuje se tak zbytečně naše objednací doba.

wellweb