Nepřehlédněte

Bolestivé případy

Bolestivé a neobjednané pacienty ošetřujeme denně mezi 8 – 9 hod. (nejlépe po telefonické domluvě).

phone5

mapka

B smile s.r.o.,
IČ: 020 11 395,
provozovna
Osová Bítýška 303, 594 53

tel.: 566 536 712
mobil: 733 610 662
E-mail: info@zubniob.cz
Web: www.bsmile.cz
www.zubniob.cz

Najdete nás na facebooku
Odkaz na facebook 

Ordinační doba

Pondělí 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Úterý 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Středa 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Čtvrtek 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Pátek 7.30 - 13.30  
Ordinační hodiny lékařů

Provozní doba ordinace začíná
v 7 hod., jinak se shoduje s ordinační.

Dětská stomatologie
  • Ošetření dětí všech věkových kategorií
  • Chápavýmilý přístup k dětským pacientům
  • Pečetění rýh na kousací ploše zubů
  • Fluoridová impregnace zubů (prevence vzniku kazů)
  • Vedení ke správným návykům dentální hygieny

V péči o dětské pacienty jsou na prvním místě zejména důvěra mezi dítětem a ošetřujícím lékařem a trpělivý přístup, což se v naší zubní ordinaci snažíme maximálně dodržovat. Dítěti vše vysvětlíme a ukážeme, aby se zbavilo strachu z neznámého.

Dítě by mělo začít navštěvovat zubního lékaře již po prořezání prvních zoubků a pak pravidelně každého půl roku. Tyto návštěvy jsou hlavně seznamovací, aby si dítě mohlo pozvolna zvyknout na prostředí zubní ordinace a nepociťovalo strach z úplně cizího prostředí. Je však také důležité zachytit včas případné kazy mléčných zubů, které se mohou velice rychle zvětšovat, případně špatný vývoj chrupu. Rodiče jsou na těchto pravidelných kontrolách informováni o správné péči o mléčné zuby svých dětí.

Svědomitou péčí o mléčný chrup Vašeho dítěte zajistíte, že mu narostou zdravé stálé zuby.

Naši stomatologové se snaží s co největší trpělivostí zbavit dítě strachu a navodit příjemnou atmosféru. Nenechte dojít stav situace tak daleko, že až bolest, oteklá dáseň nebo nahnědlé zoubky Vašeho dítěte budou důvodem první návštěvy stomatologa. První kontakt se zubním lékařem se tak promění v traumatizující zážitek a ten může přetrvávat mnohdy až do dospělosti.

Prevence

Neměli bychom také zapomenout na pravidelnou preventivní prohlídku, kterou byste měli s dítětem absolvovat alespoň každých 6 měsíců. Vhodný přístup lékaře a s tím spojené získaní důvěry dítěte je velmi důležitou součástí této prevence.

Zpravidla se jedná pouze o preventivní prohlídky bez ošetření nebo jen o jednoduchou aplikaci fluoridového gelu. Při pravidelných návštěvách pozná dítě svého stomatologa, zvykne si na prostory v ordinaci a pozitivní vnímaní znásobí i malá odměna za prokázané hrdinství. Tyto pravidelné kontroly umožní dětskému zubnímu lékaři sledovat správné prořezávání a růst zoubků, ale také včas odhalit zubní kaz apod.

Nedílnou součást prevence tvoří také pravidelná ústní hygiena a vhodné stravovací návyky.

Kdy začít s čištěním

Je nesmírně důležité vést dítě ke správným hygienickým návykům už od útlého dětství. Zuby se musí ošetřovat, jakmile se začnou prořezávat - už ve věku batolete by měli rodiče začít s čistěním bezzubé dutiny, masážemi, speciálního silikonového návleku – „prsťáčku" – případně s nanášením gelu jako pomůcky při prořezávání prvních zoubků. Při prvních prořezaných zoubcích je možné postupně přejít na jemné čistění měkkým zubním kartáčkem. Kolem 3. - 4. roku může dítě začít pečovat o chrup samo a postupně si za pomocí rodičů osvojovat návyky ústní hygieny. Správné postupy a samozřejmě mnohem víc o každodenní péči Vám v naší zubní ordinaci rádi poradíme při osobní konzultaci.

 

Děkujeme,

že nám včas zavoláte nebo alespoň zašlete e-mailovou zprávu, pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín.

Neprodlužuje se tak zbytečně naše objednací doba.

wellweb